KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15111024
nr 1511 1024
Anshelm Schultzberg
(1862-1945), Sverige
Oljemålning, "På fjället i sol". Signerad. Olja på pannå, 60x80 cm, yttermått inklusive ram: 71x92 cm
Anshelm Schultzberg, bildkonstnär född 1862, död 1945.
måndag 12 december 2022
kl 19:06:01
- Klassiska
12 dec
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Anshelm Schultzberg
Läs mer om Anshelm Schultzberg